Adott egy 10kw-os hőcserélő. A fűtővíz 90 fokos. A hőcserélőben lévő víz 23-fokos. Mennyi időt kell eltölteni a 23 fokos víznek a hőcserélőbe hogy 80 fokra melgedjen?


2015. márc. 5. 22:46
 1/3 Silber ***** válasza:

P=Q/t

Q=m*c*(T2-T1)


t=Q/P=m*c*(T2-T1)/P


Hiányos feladat.

2015. márc. 5. 22:53
 2/3 A kérdező kommentje:
Mi hiányzik? Ez nem iskolapélda ez az élet.
2015. márc. 6. 10:15
 3/3 A kérdező kommentje:
2kg tömegű víz van a hőcserélőben ha ez hinyzott. Ahogy olvasom a hőtant nekem egyre bonyulultabb sajnos.
2015. márc. 6. 10:28