1.Egy edényben 10kg ammóniák található.Számitsd ki a téfogatát.

2.Hány gramm ammóniákoldatban található 5 mol ammóniák,ha az oldat 25% tömegszázalékos?

3.Hány gramm foszfor (V)-oxid keletkezik 6,2g elégetésekor?

Ha lehetne a levezetés is kellene,hogy megértsem a feladatokat.



2015. márc. 5. 20:10
 1/1 anonim ***** válasza:

1. Nem ismerek olyan anyagot, hogy "ammóniák", szerintem te az ammóniára gondolsz. Na most nem tudom, így mire gondolsz ebben a feladatban. Ha ammóniaoldatra (azaz szalmiákszeszre), akkor hiányzik az az adat, hogy mennyi az oldat töménysége, hiszen különböző töménységű oldatok sűrűsége különböző, így azonos tömegű, de különböző töménységű oldatok térfogata is különbözik. Ha pedig ammóniagázra gondolsz, akkor is hiányos a feladat, hiszen a térfogat az ammónia mennyisége mellett még a nyomástól és a hőmérséklettől is függ.

2. 5 mól ammónia tömege 5*17 g= 85 gramm, ez az oldat 25 tömegszázaléka, azaz negyede. Így az oldat tömege 4*85=340 gramm.

3. Gondolom foszfort égetsz. Egy mól foszfor tömege 31 g, így 6,2 gramm az 0,2 mól foszfor tömege (egyenes arányosság). Ebből feleennyi mól P2O5, azaz 0,1 mól keletkezik. 1 múl p2O5 tömege 2*31g+5*16g=142 gramm, így 0,1 mólé 14,2 gramm, ennyi oxid keletkezik.

2015. márc. 5. 20:22