Időben állandó 0, 02 T indukciójú homogén mágneses mezőbe lövünk be 800 V-al felgyorsított elektronokat. Az elektronok sebességének iránya merőleges az indukcióvektor irányára. Mekkora sebességgel lépnek a mágneses mezőbe az elektronok?

2015. márc. 5. 12:18
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem így nem komplett a feladat.

A 800 V-al felgyorsított elektronok sebességét a munkatételből számíthatod:

qU = mv^2/2 ; -> v=gyök(2qU/m) ; m,q az elektron tömege, töltése. (v=1.677e+7 m/s)

Ide vonatkozik még a tk. "1.5. A MÁGNESES MEZŐ HATÁSA MOZGÓ TÖLTÉSEKRE /A Lorentz-erő" fejezete.

2015. márc. 5. 13:57
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2015. márc. 5. 14:28