2015. márc. 5. 12:18
1/2 anonim válasza:
Szerintem így nem komplett a feladat.
A 800 V-al felgyorsított elektronok sebességét a munkatételből számíthatod:
qU = mv^2/2 ; -> v=gyök(2qU/m) ; m,q az elektron tömege, töltése. (v=1.677e+7 m/s)
Ide vonatkozik még a tk. "1.5. A MÁGNESES MEZŐ HATÁSA MOZGÓ TÖLTÉSEKRE /A Lorentz-erő" fejezete.
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2015. márc. 5. 14:28