A tengerparton állsz, és egy távolban közeledő hajót látsz, aminek a vitorlájából 2m látszódik csak. A szemmagasságod 180cm en van. Milyen messze van a hajó tőled, ha a földfelszín hajlatát figyelembe veszed és mekkora sebességgel sodródik feléd, ha 40 perc mulva az egész hajó látszik aminek a magassága így 13 m.2015. márc. 5. 07:00
1/4 anonim válasza:
Sehogy. Marhára nem érdekel, hogy mennyi látszik a hajó vitorlájából, ha nem tudom, hogy mennyi nem látszik.
3/4 anonim válasza:
Felrajzolod a "Földet" húzol egy érintőt, egyik oldalon a 180cm másikon pedig a 13-2 m magasságú háromszöged lesz. Csúcsszöggel és hasonlóak lesznek.
4/4 anonim válasza:
R=6370000m
középponti szög az észlelő oldalán: arc cos R/(R+m)=0.0007518
középponti szög a hajó oldalán: arc cos R/(R+M)=0,0018584
összesen: 0,0026102*R=16627m