30 fős osztályban mindenki bszéli az angol vagy a német nyelvet.5 ember beszéli mindkettőt,28 ember beszél németül. Hány ember beszéli az angolt?

23?
2015. febr. 25. 16:12
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Osztálylétszám: 30

Mindkét nyelv: 5

Német: 28

CSAK Német: 28-5=23

CSAK Angol: 30-28=2

MEGOLDÁS: Angol: 2+5=7

Ellenőrzés: 2+5+23=30

2015. febr. 25. 16:40
 2/2 A kérdező kommentje:

Ó, tényleg. :)

Köszönöm szépen a segítséget!!

2015. febr. 25. 16:47