Törtkitevőjű hatványos feladathoz kérnék segítséget (? )


[link]

Köszönöm.



2015. febr. 24. 19:01
 1/2 anonim ***** válasza:

1. A számlálót átírjuk köbgyökös alakra: 3=köbgyök(27), tehát:


=köbgyök(27)/köbgyök(9)


A gyökvonás azonossága miatt =köbgyök(27/9)=köbgyök(3)


2. A kitevőben a negatív az jelenti, hogy vennünk kell az alap reciprokát:


=(81/16)^(5/4)


A kitevőben lévő "negyed" azt jelenti, hogy az alapból negyedik gyököt kell vonnunk: =(3/2)^5=243/32.


3. A hatványozás azonossága miatt:


=a^(1+(1/2))=a^((2/2)+(1/2))=a^(3/2)


Ha kérdésed lenne, tedd fel bátran!

2015. febr. 24. 19:08
 2/2 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm a segítséget! Ment a zöld. :)
2015. febr. 25. 13:45