Hogyan oldjam meg az alábbi feladatot? Fizika!

A Merkúr átlagos távolsága a Naptól 5,785*10^7(a hetediken). Mennyi idő alatt kerüli meg a Merkúr a Napot?

2015. febr. 22. 17:54
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Kepler 3. törvényéből könnyen számolható, ami azt mondja ki, hogy a^3/T^2 állandó minden bolygóra.

Értelemszerűen ez csak egy egy tört lenne, ezért kell viszonyítási alapnak a Föld, aminél a=150millió km, T=1 év

A Merkúr esetében a feladatban adott az a=57,85 millió km, kérdés pedig a T.

Beírva:

57,85^3/T^2=150^3/1^2


T^2=57,85^3/150^3

T^2=0,057

T=0,24

2015. febr. 22. 18:22