A Merkúr átlagos távolsága a Naptól 5,785*10^7(a hetediken). Mennyi idő alatt kerüli meg a Merkúr a Napot?2015. febr. 22. 17:54
1/1 anonim válasza:
Kepler 3. törvényéből könnyen számolható, ami azt mondja ki, hogy a^3/T^2 állandó minden bolygóra.
Értelemszerűen ez csak egy egy tört lenne, ezért kell viszonyítási alapnak a Föld, aminél a=150millió km, T=1 év
A Merkúr esetében a feladatban adott az a=57,85 millió km, kérdés pedig a T.
Beírva:
57,85^3/T^2=150^3/1^2
T^2=57,85^3/150^3
T^2=0,057
T=0,24