Azt nem értem, hogy egy koordinátával hogy kell normálvektort csinálni?2015. febr. 22. 15:27
1/1 anonim válasza:
Létezik erre egy úgynevezett tengelymetszetes alak:
x/a + y/b =1 (függvénytáblára hivatkozol)
esetedben ez x/(-3) + y/4) =1
átrendezve 4x-3y=-12
de normálvektort is csinálhatsz belőle: a két pont koordinátáit kivonod egymásból, így irányvektort kapsz (ez minden esetben igaz, máskor is alkalmazható)
A(-3;0)
B(0;4)
A pont az x tengely metszete, B pont az y tengelyé
i(-3-0;0-4) => i(-3;-4)
ebből úgy csinálsz normálvektort, hogy megcseréled a koordinátákat (-4;-3) és az elsőnek veszed a -1 szeresét
n(4;-3)
vesszük az A vagy B pontot, esetemben az A-t.
A(-3;0)
normálvektoros egyenlet: Ax+By=A*x0+B*y0
így kapjuk: 4x-3y=4*-3+ -3*0
-> 4x-3y=-12
ilyen módon is megkaptuk az előző egyenletet
Remélem érthető volt és segítettem vele.