Írjuk fel annak az egyenesnek az egyenletét, melynek tengelymetszetei: -3 és 4?

Azt nem értem, hogy egy koordinátával hogy kell normálvektort csinálni?

2015. febr. 22. 15:27
 1/1 anonim válasza:

Létezik erre egy úgynevezett tengelymetszetes alak:


x/a + y/b =1 (függvénytáblára hivatkozol)


esetedben ez x/(-3) + y/4) =1

átrendezve 4x-3y=-12


de normálvektort is csinálhatsz belőle: a két pont koordinátáit kivonod egymásból, így irányvektort kapsz (ez minden esetben igaz, máskor is alkalmazható)


A(-3;0)

B(0;4)


A pont az x tengely metszete, B pont az y tengelyé


i(-3-0;0-4) => i(-3;-4)


ebből úgy csinálsz normálvektort, hogy megcseréled a koordinátákat (-4;-3) és az elsőnek veszed a -1 szeresét


n(4;-3)

vesszük az A vagy B pontot, esetemben az A-t.

A(-3;0)


normálvektoros egyenlet: Ax+By=A*x0+B*y0

így kapjuk: 4x-3y=4*-3+ -3*0


-> 4x-3y=-12


ilyen módon is megkaptuk az előző egyenletet

Remélem érthető volt és segítettem vele.

2015. febr. 24. 16:19