Példával szeretném elmagyarázni:
Ha gyök(x) = x^(1/2), akkor gyök(1+x^2) = ?
Igazából az utóbbi egyenletet kell deriválni, de elvileg gyökös számokkal ezt nem lehet, ezért akarom átalakítani.
2015. febr. 22. 10:14
1/4 anonim válasza:
akkor gyök(1+x^2) = (1+x^2)^1/2
Ugyan azt csináltuk, mint ennél: gyök(x) = x^(1/2)
csak itt x helyett (1+x^2) van.
2/4 A kérdező kommentje:
És azt az 1+x^2-et nem lehet valahogy szétbontani?
2015. febr. 22. 16:51
3/4 anonim válasza:
Nem. Ha összeadás vagy kivonás is szerepel, akkor nem lehet őket szétbontani.
4/4 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm!
2015. febr. 22. 20:34