Hogyan alakítom át a következő gyökvonást?


Példával szeretném elmagyarázni:


Ha gyök(x) = x^(1/2), akkor gyök(1+x^2) = ?


Igazából az utóbbi egyenletet kell deriválni, de elvileg gyökös számokkal ezt nem lehet, ezért akarom átalakítani.


2015. febr. 22. 10:14
 1/4 anonim ***** válasza:

akkor gyök(1+x^2) = (1+x^2)^1/2


Ugyan azt csináltuk, mint ennél: gyök(x) = x^(1/2)


csak itt x helyett (1+x^2) van.

2015. febr. 22. 10:36
 2/4 A kérdező kommentje:
És azt az 1+x^2-et nem lehet valahogy szétbontani?
2015. febr. 22. 16:51
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem. Ha összeadás vagy kivonás is szerepel, akkor nem lehet őket szétbontani.
2015. febr. 22. 17:26
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm!
2015. febr. 22. 20:34