Segítség Sin - Cos tétellel kapcsolatba?

három oldal eredményéből kijön a -96 és errort ír ki a gép miért ?

2015. febr. 19. 12:06
 1/8 A kérdező kommentje:
Tehát -96 számológépbe kijön megnyomom a Shiftet a gépen aztán a Cos-t és kijön az hogy error de miért ? Többi számnál jól kijön az eredmény.
2015. febr. 19. 12:07
 2/8 anonim ***** válasza:
Rossz eredmèny jött ki. Nem létezik olyan szög, aminek a cosinusza -96 lenne mert a koszinusz fv. értékkészlete 1 és -1 között mozog. Ebből következik, hogy a koszinusz inverzfüggvényének (cos^-1, shift+cos) az értelmezési tartománya is -1 és 1 között mozog. Ha ezen a tartomanyon kivül használod a fv-t, nem kaphatsz valós megoldást.
2015. febr. 19. 13:39
 3/8 anonim ***** válasza:
Írd le a feladatot, kiderítjük, hol hibáztál.
2015. febr. 19. 13:46
 4/8 A kérdező kommentje:

Rendben nagyon szépen köszönöm :)

Leírom úgy ahogy én oldottam meg.

Tehát adott egy háromszögnek 3 oldala 10 cm, 12 cm , 14 cm legyen mondjuk a=10,b=12,c=14

fügvény: a2=b2+c2-2.b.c.cosA

100 = 144+196-2.12.14.cosA

100 = 340 - 336.cosA

-240 = -336.cosA

-96 = cosA

nekem így jött ki

2015. febr. 19. 16:57
 5/8 anonim ***** válasza:

Húha!

Ez azért erős volt így vacsora előtt.


Próbálj meg egy szorzatból osztást végezni, és nem kivonást. Az utolsó sorban.

2015. febr. 19. 17:22
 6/8 A kérdező kommentje:

0.714


Tehát az alfa szög : 44,43 fok ?

Érdekes ez mert mi úgy vettük hogy kivonással :O

2015. febr. 19. 17:44
 7/8 anonim ***** válasza:
Egész biztosan nem. Erre itt leteszem a nagyesküt. Nem figyeltél, vagy rosszul írtál le valamit, vagy rosszul olvastad, ami a táblán volt, vagy ilyesmi. Próbáld megérteni, és pillanatok alatt rá fogsz jönni, hogy a kivonásnak azon a helyen semmi értelme a világon.
2015. febr. 19. 17:50
 8/8 A kérdező kommentje:
Oksi köszönöm szépen a segítséget :)
2015. febr. 20. 09:10