A megoldás C4H6. Valaki levezetné nekem? Köszönöm! :)2015. febr. 13. 12:24
1/2 N.Viktor válasza:
Ha még segít: A moláris tömegekkel kiszámolod a tömegeket:
m(CnH2n-2)= 12n+2n-2 = 14n-2 g
m(O2) = 32[(3n-1)/2] = 48n-16 g
ha 1,2 g diolefinhez 3,911 g O2 szükséges,
akkor (14n-2) g-hoz (48n-16) g szükséges.
keresztbeszorzással: (14-2)3,911 = (48n-16)1,2
Innen már csak rendezni kell az egyenletet, és a végén azt kapod, hogy n=4.
2/2 N.Viktor válasza:
Ja és maga a reakcióegyenlet:
CnH2n-2 + [(3n-1)/2]O2 --> nCO2 + (n-1)H2O