X^2*y+x*y^2=2
xy+3x+3y=7
Előre is köszönöm a válaszokat.
2015. febr. 12. 22:06
1/7 anonim válasza:
Ha jól tudom, először össze kell vonni.De azt már nem tudom hogyan...bocsi.. :\
2/7 anonim 



válasza:





x^2*y + x*y^2 = 2
xy + 3x + 3y = 7
xy*(x+y) = 2
xy + 3(x+y) = 7
Új ismeretlenek:
a = xy
b = x+y
a*b = 2
a + 3b = 7
A második egyenletből:
a = 7 - 3b
Behelyettesítve az elsőbe:
(7-3b)*b = 2
7b - 3 b^2 = 2
Stb.
4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, így már megértettem.
De akkor y-ra és x-re is négy megoldás lesz?
2015. febr. 12. 23:23
5/7 A kérdező kommentje:
Szurkoljatok, holnap dogát írok...:/
2015. febr. 12. 23:24
6/7 anonim 



válasza:





Ha valamelyiket befejezted volna, megláttad volna, hogy egy megoldás van. (1,1)
7/7 A kérdező kommentje:
Befejeztem, csak elírtam egy előjelet. Így már jó.
És kösz.
2015. febr. 12. 23:35