Egy vezetőn 32 s-ig tartósan 2 A erősségű áram halad át. Hány elektron áramlott át a vezetőn ezen idő alatt, ha egy elektron töltése 1,6*10 a mínusz tizenkilencediken C?
2015. febr. 12. 19:09
 1/2 anonim ***** válasza:

Ki kell számolnod az össztöltést:


Q = I*t = 2 A * 32 s = 64 As = 64 C


Az As (amper-szekundum) valójában a Coulomb.


Egy elektron töltése 1,6*10^-19 C


64 coulombban ez hányszor van meg?


64 C / 1,6*10^-19 C = 4*10^20 darab.

2015. febr. 12. 19:19
 2/2 A kérdező kommentje:
Kosziii
2015. febr. 12. 20:10