Egy vezetőn 32 s-ig tartósan 2 A erősségű áram halad át. Hány elektron áramlott át a vezetőn ezen idő alatt, ha egy elektron töltése 1,6*10 a mínusz tizenkilencediken C?2015. febr. 12. 19:09
1/2 anonim válasza:
Ki kell számolnod az össztöltést:
Q = I*t = 2 A * 32 s = 64 As = 64 C
Az As (amper-szekundum) valójában a Coulomb.
Egy elektron töltése 1,6*10^-19 C
64 coulombban ez hányszor van meg?
64 C / 1,6*10^-19 C = 4*10^20 darab.
2/2 A kérdező kommentje:
Kosziii
2015. febr. 12. 20:10