Matek szinusz koszinusz. Hogy kell kitölteni ezt a táblázatot?

[link]
2015. febr. 9. 18:43
 1/4 anonim ***** válasza:

Beírod egyesével a számológépbe, hogy sin0, sin30, sin45, stb-stb-stb. Ez a barbár és a hosszabb módszer.

A rövidebb, hogy megnézed a táblázat alatti egységkört:

sin30°=1/2

cos30°=gyök3/2

sin45°=cos45°=gyök2/2

Stb.

2015. febr. 9. 18:48
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, maradok a barbár módszernél. :D
2015. febr. 9. 19:02
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha az ott lévő ábrát nem érted, akkor jobb elölről kezdeni. (Ha érted, akkor ott látható minden amit be kell írni)

Két videót ajánlok:

https://www.youtube.com/watch?v=lWfRzNGPBcY

https://www.youtube.com/watch?v=ckb5poFkU8w

2015. febr. 9. 19:05
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, meg fogom nézni.
2015. febr. 9. 20:22