SOS! Szöveges feladat megoldása egyenletrendszerrel? Többi lent!

Az egyik helyről a másik helyre 600 tonnát kell szállítani.Ehhez elegendő vasúti kocsit kért az egyik hely.Viszont a vasút 10-el kevesebb vasúti kocsit küldött mint amit kértek,de ezek darabonként 5 tonnával többet bírtak. Hány kocsi rendeltek eredetileg? Mennyi kocsit küldött a vasút? És ezeknek mennyi a tömegbírásuk?
2015. febr. 8. 18:15
 1/3 anonim ***** válasza:

(x-10)(600/x+5)=600

600+5x-6000/x-50=600

5x^2-60x-6000=0

x^2-12x-1200=0


az eleje jó

2015. febr. 8. 18:41
 2/3 anonim ***** válasza:
ja, mer 50 helyett 60-at elírtam
2015. febr. 8. 18:43
 3/3 anonim ***** válasza:

5x^2-50x-6000=0

x^2-10x-1200=0

x=40-et kért, 30-at kűdtek

2015. febr. 8. 18:47