Az egyik helyről a másik helyre 600 tonnát kell szállítani.Ehhez elegendő vasúti kocsit kért az egyik hely.Viszont a vasút 10-el kevesebb vasúti kocsit küldött mint amit kértek,de ezek darabonként 5 tonnával többet bírtak. Hány kocsi rendeltek eredetileg? Mennyi kocsit küldött a vasút? És ezeknek mennyi a tömegbírásuk?2015. febr. 8. 18:15
1/3 anonim válasza:
(x-10)(600/x+5)=600
600+5x-6000/x-50=600
5x^2-60x-6000=0
x^2-12x-1200=0
az eleje jó
2/3 anonim válasza:
ja, mer 50 helyett 60-at elírtam
3/3 anonim válasza:
5x^2-50x-6000=0
x^2-10x-1200=0
x=40-et kért, 30-at kűdtek