Miért lett ez a megoldás matekból?


x1 = –3, x2 = 27. Csak a második megoldás.

A példa:

[link]



2015. febr. 7. 11:33
 1/4 A kérdező kommentje:

Nekem más dolgok jöttek ki,hiába számoltam újra.

5x+25 / 6x-2 = -x - 13 A következő lépés a levezetésben,nem? És a nevezővel fel kell szorozni.De a másodfokú egyenletből akkor sem ezeket kapom.

2015. febr. 7. 11:35
 2/4 anonim ***** válasza:

lg(5) + lg(x+5) - 2*lg(3x-1) = -lg(x+13)

lg(5) + lg(x+5) - lg(3x-1)^2 + lg(x+13) = 0

lg[5*(x+5)*(x+13)]/[(3x-1)^2] = lg1

(5x+25)*(x+13)/(3x-1)^2 = 1

5x^2 + 65x + 25x + 325 = 9x^2 - 6x + 1

4x^2 - 96x - 324 = 0

x^2 - 24x - 81 = 0


x1=-3

x2=27

2015. febr. 7. 11:56
 3/4 A kérdező kommentje:
Ment a lájk :)
2015. febr. 7. 12:14
 4/4 anonim ***** válasza:
Értelmezési tartományra figyelj. Logaritmus argumentuma nagyobb mint 0. A (3x-1)-ből pedig látszik, hogy a megoldásnak nagyobbnak kell lenni, mint 1/3.
2015. febr. 7. 12:28