Valaki segítsen ezt a fizika feladatot megoldani!?

[link]
2015. febr. 4. 16:31
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha R1-et ée R-2-t gondolatban összevonom, akkor 10 ohmon leesik 8 V. Tehát I=8/10=0.8 A. R3=U/I=4/0.8=5 ohm.

Ellenőrzés: R=15 ohm, U=12V I=U/R=0.8.

2015. febr. 4. 16:52
 2/2 A kérdező kommentje:
Úristen de hülye vagyok. Ezt az egyszerű dolgot nem vettem észre... Nagyon köszönöm a segítséget :D
2015. febr. 4. 19:56