1. Mennyivel nagyobb a következő számok számtani közepe a mértani közepüknél: 12 és 27
2. Két szám számtani közepe 50, a nagyobb szám 70. Mennyi a kisebb szám?
Két szám mértani közepe 50, a nagyobb szám 70. Mennyi a kisebb szám?
2015. febr. 3. 20:40
1/4 csont@ válasza:
szóóval: a számtani közepét a számoknak úgy számolod ki mintha átlagot számolnál: (a+b)/2
a mértani közepét pedig úgy hogy a két tag szorzatának a gyökét veszed : gyökalatt a*b
2/4 csont@ válasza:
(számtaniközép-szk, mértaniközép-mk)
1.kérdés:
szk: (12+27)/2= 19.5
mk:12*27= 324 -> 324 gyöke a 18
válasz: 1.5-tel nagyobb
2.kérdés:
50*2= 100 tehát ha az egyik szám 70 akkor a másik szám 30
4/4 A kérdező kommentje:
igen, köszi :)
2015. febr. 3. 20:59