1. Mennyivel nagyobb a következő számok számtani közepe a mértani közepüknél: 12 és 27


2. Két szám számtani közepe 50, a nagyobb szám 70. Mennyi a kisebb szám?


Két szám mértani közepe 50, a nagyobb szám 70. Mennyi a kisebb szám?


2015. febr. 3. 20:40
 1/4 csont@ válasza:

szóóval: a számtani közepét a számoknak úgy számolod ki mintha átlagot számolnál: (a+b)/2

a mértani közepét pedig úgy hogy a két tag szorzatának a gyökét veszed : gyökalatt a*b

2015. febr. 3. 20:50
 2/4 csont@ válasza:
42%

(számtaniközép-szk, mértaniközép-mk)

1.kérdés:

szk: (12+27)/2= 19.5

mk:12*27= 324 -> 324 gyöke a 18

válasz: 1.5-tel nagyobb

2.kérdés:

50*2= 100 tehát ha az egyik szám 70 akkor a másik szám 30

2015. febr. 3. 20:56
 3/4 csont@ válasza:
remélem segítettem :)
2015. febr. 3. 20:56
 4/4 A kérdező kommentje:
igen, köszi :)
2015. febr. 3. 20:59