Egy háromszög oldalegyenesei : a:y=1, B:x+y=6, C:-5x+3y=15. Számítsuk ki a háromszög csúcsainak koordinátáit. Kérem valaki magyarázza el nbekem részletről részletre hogy kell!?

2015. jan. 31. 17:31
 1/10 anonim ***** válasza:

A csúcsok az oldalak metszéspontjai.


A C csúcs pl az A és B oldalak metszéspontja, vagyis az a pont, ami mind a két egyenletet kielégíti.


y = 1

x+y = 6


Ebből y = 1 és x = 5

A koordináta tehát A(x;y) = (5;1)

2015. jan. 31. 17:36
 2/10 anonim ***** válasza:
bocs C(x;y)-t akartam írni
2015. jan. 31. 17:36
 3/10 A kérdező kommentje:
az 5 az hogy jött ki?:O
2015. jan. 31. 17:43
 4/10 A kérdező kommentje:
ugy hogy az alsó sorbol kell kivonni a felsőt? és 6-1?
2015. jan. 31. 17:47
 5/10 anonim ***** válasza:

y = 1

x + y = 6


x + 1 = 6

x = 6 - 1

x = 5


Szóval kettesével kell nézni az egyenleteket, mint egyenletrendszer. Ezeket megoldva kijönnek az x-ek és y-ok. X az első koordináta, y a második.

2015. jan. 31. 17:49
 6/10 anonim ***** válasza:

Igen, úgy is lehet.


x + y = 6

-5x + 3y = 15


Ez a kettő meg az A csúcs koordinátáit fogja kiadni.

Az első egyenletből kifejezed mondjuk y-t: y = 6-x; és ezt behelyettesíted a második egyenletbe:

-5x + 3(6-x) = 15

Ezt megoldod, kijön x, és aztán visszahelyettesítve az első egyenletbe y-t is megkapod.

2015. jan. 31. 17:52
 7/10 A kérdező kommentje:
köszi szépen!:d
2015. jan. 31. 17:55
 8/10 A kérdező kommentje:
és még van egy olyan feladat,hogy : A(-4,6) B(2,-4) C(6,8) R=? annyit leirtunk órán ,hogy BC(4,12) de utáőna van egy F felező pont F(4,2) ez hogy jön ki? mert lerajzoltunk egy háromszöget és szaggatott vonallal F pontot és azt miből kell kiszámolni?
2015. jan. 31. 18:20
 9/10 anonim ***** válasza:

Két pont közötti szakasz felezőpontja a végpontok koordinátáinak átlaga.


A(x1;y1) B(x2;y2)

F((x1 + x2)/2 ; (y1 + y2)/2)


Tehát összeadod a két pont x-eit és felezed - ez lesz a felezőpont x koordinátája. Aztán az y-okat is összeadod és felezed - ez meg az y koordinátája lesz a felezőpontnak.

2015. jan. 31. 18:26
 10/10 anonim válasza:
Köszi megmentetted az életemet <3
2018. ápr. 14. 17:27