Házi feladatban segítség?

1.Számítsuk ki a (9/36)^-1/2 értékét
2015. jan. 26. 19:00
 1/5 anonim ***** válasza:

Írd be a számológépbe.

2

2015. jan. 26. 19:02
 2/5 anonim ***** válasza:
50%

Nincs nálad a számológép ?

Semmi baj !

[link]

Itt van a wolfram alpha. Ingyé, bírmöntvö

2015. jan. 26. 19:05
 3/5 A kérdező kommentje:
Béna vagyok.
2015. jan. 26. 19:08
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2015. jan. 26. 19:10
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem számológépben kell, hanem papíron, ez a feladat lényege...


szóval:


9/36-ot át tudod írni úgy, hogy (3^2)/(6^2).


A négyzet kivihető: (3/6)^2


Tehát:


((3/6)^2)^-1/2


A többszörös hatványok összeszorozhatóak:


(3/6)^-2/2 = (3/6)^-1 (mert 2/2 = 1)


Még le is tudsz egyszerűsíteni 3-al:


(1/2)^-1


A negatív kitevő reciprokot jelent:


1/(1/2) = 2


1/2 reciproka tehát 2.

2015. jan. 26. 19:12