1.Számítsuk ki a (9/36)^-1/2 értékét2015. jan. 26. 19:00
2/5 anonim válasza:
3/5 A kérdező kommentje:
Béna vagyok.
2015. jan. 26. 19:08
4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2015. jan. 26. 19:10
5/5 anonim válasza:
Nem számológépben kell, hanem papíron, ez a feladat lényege...
szóval:
9/36-ot át tudod írni úgy, hogy (3^2)/(6^2).
A négyzet kivihető: (3/6)^2
Tehát:
((3/6)^2)^-1/2
A többszörös hatványok összeszorozhatóak:
(3/6)^-2/2 = (3/6)^-1 (mert 2/2 = 1)
Még le is tudsz egyszerűsíteni 3-al:
(1/2)^-1
A negatív kitevő reciprokot jelent:
1/(1/2) = 2
1/2 reciproka tehát 2.