Segít valaki egy mechanika feladatban? Szerintem spirálmozgás. A sebesség a kérdés.


A test mozgását

r=5t

és fi=0,2t^2

egyenletek írják le SI-ben.

Mennyi a sebesség t=2secben?

(elvileg 9,43 m/s a megoldás)



2015. jan. 21. 23:52
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Ha helyettesítesz a sebességképletbe, akkor megvan a sebességvektor, és ennek abszolút értékét a szokásos módon tudod számolni, hiszen az r és φ irányú egységvektorok ortonormált rendszert alkotnak.

2015. jan. 22. 00:18
 2/2 Bellabás V. Levente ***** válasza:
100%

Deriválni kell mindkét függvényt t szerint, ekkor megkapod a sebesség sugárirányú komponensét, ez 5 m/s (5t deriváltja 5)

a fí deriváltja a szögsebességet adja meg, ez 0,4t rad/s behelyettesítve a 2s-ot szögsebesség= 0.8 rad/s

Az érintőirányú sebesség= r*szögsebesség. Ahol r=5*2=10 méter. Így az érintőirányú sebesség= 10*0.8= 8 m/s.

A sebesség nagysága Pitagorasz tételével számolható: azaz, négyzetgyök(25+64), ami közelítőleg 9.43 m/s.

2015. jan. 23. 01:19