Egy sakkverseny minden résztvevője pontosan egy játszmát játszott a többi résztvevő mindegyikével. Ezen a versenyen összesen 153 partit játszottak le. Hányan vettek részt a sakkversenyen?2015. jan. 26. 12:43
1/1 anonim válasza:
n résztvevő n-1-el játszott mert magával nem játszik.
de ekkor minden játszmát kétszer számoltunk.
mert pl Jenő Gazsival játszik az ugyanaz a parti mint a Gazsi Jenővel játszana.
Így:
(n(n-1))/2=153
n^2-n-306=0
n=18
n=-17 de ez nem megoldás
18-an voltak.
Ell: (18*17)/2=153