Egy sakkverseny minden résztvevője pontosan egy játszmát játszott a többi résztvevő mindegyikével. Ezen a versenyen összesen 153 partit játszottak le. Hányan vettek részt a sakkversenyen?

2015. jan. 26. 12:43
 1/1 anonim ***** válasza:

n résztvevő n-1-el játszott mert magával nem játszik.

de ekkor minden játszmát kétszer számoltunk.

mert pl Jenő Gazsival játszik az ugyanaz a parti mint a Gazsi Jenővel játszana.

Így:

(n(n-1))/2=153

n^2-n-306=0

n=18

n=-17 de ez nem megoldás

18-an voltak.

Ell: (18*17)/2=153

2015. jan. 26. 15:37