Ritaaa333 kérdése:

Hogyan kell ezt kiszámítani?

(x+3)(x-3) ennek mi a szabálya?
2015. jan. 25. 11:48
 1/3 anonim ***** válasza:

=x^2-3x+3x-9=x^2-9

minden szorzunk mindennel és utána összevonunk

mivel x*(-3)=-3x és 3*x=3x, így ez eltűnik, mert -3+3=0

ez minden ilyen esetben így van

2015. jan. 25. 11:55
 2/3 anonim ***** válasza:
Ez nevezetes azonosság, (x+3)(x-3)=x^2-9
2015. jan. 25. 11:56
 3/3 anonim ***** válasza:

x a négyzeten - 9


minden tagot minden taggal: így ezt kapnád:

x a négyzeten - 3x + 3x - 9


és mivel a -3x és a +3x kiesik ezért marad a fenti verzió.

2015. jan. 25. 11:57