(x+3)(x-3) ennek mi a szabálya?2015. jan. 25. 11:48
1/3 anonim válasza:
=x^2-3x+3x-9=x^2-9
minden szorzunk mindennel és utána összevonunk
mivel x*(-3)=-3x és 3*x=3x, így ez eltűnik, mert -3+3=0
ez minden ilyen esetben így van
2/3 anonim válasza:
Ez nevezetes azonosság, (x+3)(x-3)=x^2-9
3/3 anonim válasza:
x a négyzeten - 9
minden tagot minden taggal: így ezt kapnád:
x a négyzeten - 3x + 3x - 9
és mivel a -3x és a +3x kiesik ezért marad a fenti verzió.