Ezekből az adatokból hogy tudom kiszámítani a belső ellenállást?


U=24 V

I=0.5 A

Rk=45


2015. jan. 13. 17:36
 1/3 Hengerelőhereverem ***** válasza:
Ezekből sehogy, kapcsolási rajz alapján lehetne, vagy pedig maga az Rk a belső ellenállás, kicsit jobban fejtsd ki a feladatot, de a legjobb az lenne, ha a feladatot lerajzolnád és feltöltenéd valahova és küldenél egy linket.
2015. jan. 13. 18:06
 2/3 Hengerelőhereverem ***** válasza:
Előző vagyok: Az áramkörben 0.5A áram folyik, I=U/R tehát R=U/I--->24/0.5=48, ennyi ellenállásnak kell az áramkörben lennie, tehát 48=Rk+R--->R=3 ha sorosan hozzákapcsolod Rk-hoz, a belső elenállás 48 Ohm, de mint mondtam nem látom a feladatot.
2015. jan. 13. 19:10
 3/3 A kérdező kommentje:
A feladat teljes egésze:24 V elektromotoros erejű telepre kapcsolt 45 Ohm ellenálláson 0,5 A áram folyik át.
2015. jan. 13. 20:35