Nem segíenétek nekem matekban?


3 kg 160 koronás cukorkát összekevertünk 5 kg 180 koronás cukorkával. Mennyibe fog kerülni a keverék egy kilogrammja?


Nem tudna nekem ebben valaki segíteni nincs erre valamilyen képlet vagy valami amivel ki lehetne számolni?



2015. jan. 24. 17:08
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Átlagolni kell az árakat:


(3*160+5*180)/8=172,5 korona.

2015. jan. 24. 17:11
 2/2 Csicsky ***** válasza:

Ha jobban meg akarod/szeretnéd érteni:


Képzeld el, hogy veszel 3 kg 160 koronás cukorkát és 5 kg 180 koronás cukorkát. Akkor ezért összesen kifizetsz: 3*160 + 5*180 = 480 + 900 = 1380 koronát. Otthon összekevered őket, lesz belőle 3 + 5 = 8 kg keverék amiért kifizettél 1380 koronát. Ha ennek az alapján kiszámítod, hogy 1 kg ebből a keverékből mennyibe kerülne akkor ez jönne ki: 1380/8 = 172,50 korona.

2015. jan. 24. 21:10