2015. jan. 22. 14:25
1/5 anonim válasza:
piros:x
kék:y
4x=y
y-2=3(x+4)
-------------
4x-2=3x+12
x=14
piros14 kék 56
2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a megoldást.
2015. jan. 22. 15:32
3/5 anonim válasza:
Az első válaszadó megoldása hibás.
A golyók negyedrésze piros, tehát háromszor annyi kék van, mint piros:
k=3p és k+p = a golyók száma.
Csere után:
k-2 = 2*(p+4), azaz
3p-2 = 2p+8.
Innen p = 10, k= 30.
Ellenőrzés: a golyók cseréje után 28 kék és 14 piros lenne, vagyis az összesen 42 golyó harmadrésze, 14 lenne piros. Tehát stimmel.
4/5 anonim válasza:
Első vagyok
Igaza van a másodiknak a k+p nem vettem figyelembe, igy valóban rossz.Elnézést a téves megoldásért.
5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a javítást.
2015. jan. 22. 17:19