A tengervíz 5% sót tartalmaz oldott állapotban. Mennyi Èdesvizet kell 40 liter tengervízhez kevernünk, hogy a
keverékben 2% só legyen? Levezetést is kérnék, koszonom
2015. jan. 20. 18:22
1/1 anonim válasza:
(40+x)*2/100=40*5/100
x*2/100=40*5/100-40*2/100
x*2=40*5-40*2
x=60