Hogyan kell ezt a feladatot megoldani?


A tengervíz 5% sót tartalmaz oldott állapotban. Mennyi Èdesvizet kell 40 liter tengervízhez kevernünk, hogy a

keverékben 2% só legyen? Levezetést is kérnék, koszonom


2015. jan. 20. 18:22
 1/1 anonim ***** válasza:

(40+x)*2/100=40*5/100

x*2/100=40*5/100-40*2/100

x*2=40*5-40*2

x=60

2015. jan. 20. 18:29