Hogyan értelmezi a 5^√7 hatványt?

2015. jan. 19. 20:32
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha valaminek veszed a gyökét, az ugyanaz, mintha az 1/2 hatványra emelnéd.

5^√7 = 5^7^(1/2) = 5^(7/2)

2015. jan. 19. 20:34
 2/3 anonim ***** válasza:

Az igaz, hogy


5^√7 = 5^(7^(1/2))


De ez nem egyenlő 5^(7/2)-el.


Az 5^√7-ent úgy kell értelmezni, hogy a gyök(7)-et racionális számokkal közelítjük


gyök(7) kb 2,64575


Ezért

5^2,64575 < 5^√7 < 5^2,64576


A racionális hatványokat "kiszámolhatóak"


5^2,6 = 10. gyök 5^26


100.0000gyök 5^264575 < 5^√7 <100.0000gyök 5^264576

2015. jan. 19. 21:00
 3/3 anonim ***** válasza:

5=exp(ln 5) , ill. √7= 7^1/2 = exp(1/2*ln 7) ->

5^√7= exp(exp(1/2* ln 7)*ln 5)

2015. jan. 20. 12:36