2015. jan. 19. 20:32
1/3 anonim válasza:
Ha valaminek veszed a gyökét, az ugyanaz, mintha az 1/2 hatványra emelnéd.
5^√7 = 5^7^(1/2) = 5^(7/2)
2/3 anonim válasza:
Az igaz, hogy
5^√7 = 5^(7^(1/2))
De ez nem egyenlő 5^(7/2)-el.
Az 5^√7-ent úgy kell értelmezni, hogy a gyök(7)-et racionális számokkal közelítjük
gyök(7) kb 2,64575
Ezért
5^2,64575 < 5^√7 < 5^2,64576
A racionális hatványokat "kiszámolhatóak"
5^2,6 = 10. gyök 5^26
100.0000gyök 5^264575 < 5^√7 <100.0000gyök 5^264576
3/3 anonim válasza:
5=exp(ln 5) , ill. √7= 7^1/2 = exp(1/2*ln 7) ->
5^√7= exp(exp(1/2* ln 7)*ln 5)