(5^1/2)^2 akkor 5 lesz,de miért nem 5^1/4?2014. márc. 4. 17:28
1/1 anonim válasza:
Mert nem 5^((1/2)^2) van ott, hanem (5^(1/2)^2.
Amikor a^b^c van, akkor vigyázz, hogy ez nem asszociatív: nem mindegy, hogy a van a b^c-diken vagy a^b van a c-diken.
Mivel itt a 5^(1/2) a négyzeten, ezért ez 5^(1/2)*5^(1/2), ami pont 5^(1/2+1/2) = 5^1 = 5.
Ismert azonosság, hogy (a^b)^c az pont a^(b*c).
Amúgy az adott probléma független attól, hogy a hatványkitevő most tör-e vagy nem.