Hatványt hogy hatványozunk, hogyha törtet kell? Lent

(5^1/2)^2 akkor 5 lesz,de miért nem 5^1/4?
2014. márc. 4. 17:28
 1/1 anonim ***** válasza:

Mert nem 5^((1/2)^2) van ott, hanem (5^(1/2)^2.


Amikor a^b^c van, akkor vigyázz, hogy ez nem asszociatív: nem mindegy, hogy a van a b^c-diken vagy a^b van a c-diken.


Mivel itt a 5^(1/2) a négyzeten, ezért ez 5^(1/2)*5^(1/2), ami pont 5^(1/2+1/2) = 5^1 = 5.


Ismert azonosság, hogy (a^b)^c az pont a^(b*c).


Amúgy az adott probléma független attól, hogy a hatványkitevő most tör-e vagy nem.

2014. márc. 4. 17:33