Matekháziba tudnátok nekem segíteni?


Matekháziba kellene segíteni. Szinusz, koszinusz tételt veszünk és ezt valahogy nem tudom megcsinálni.A feladat:

Egy háromszög két oldalának összege 340cm, a harmadik oldala 258cm , az ezzel szemközti szög 98.55fok.Mekkorák a háromszög ismeretlen oldalai és szögei?

Nagyon fontos lenne, mert ezért plusz jegyet kapnék én próbáltam de sehogy sem sikerült. Előre is köszönöm ha valaki tud segíteni!:)


2015. jan. 19. 16:29
 1/8 anonim ***** válasza:

258^2=a^2+b^2-ab cos 98,55

a+b=340

258^2=a^2+(340-a)^2-a(340-a) cos 98,55


oszt innentű má csak számóni kő

2015. jan. 19. 16:40
 2/8 anonim ***** válasza:
Ja, a szögeket meg a sinus tétellel, de az má eccerű
2015. jan. 19. 16:43
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha az első válaszoló matematikailag(!) helyes válasza alapján sikerült megoldani, itt ellenőrizheted az eredményt:

[link]

2015. jan. 19. 17:01
 4/8 anonim ***** válasza:

3. válaszoló vagyok.

Bocs! Az előző képen az ábra nagyon "bemozdult". Itt a jó ábra:

[link]

2015. jan. 19. 17:08
 5/8 A kérdező kommentje:
Számolgattam, nekem hatalmas számok jönnek igy ki ráadásul a12 megoldóképlettel próbáltam és ott a gyök alatt minusz lett, ami nem megoldás. valamit nagyon elcseszhettem akkor :(
2015. jan. 19. 17:54
 6/8 anonim ***** válasza:

Akkor nézd meg itt:

[link]

Közben megláttam, hogy az első válasz matematikailag is hibás, ezért írtam végig.

2015. jan. 19. 18:00
 7/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!:)
2015. jan. 19. 18:08
 8/8 anonim ***** válasza:
te vagy kernács? :D
2015. jan. 19. 18:44