Szerintetek mi a válasz erre a feladatra? (Írd le hányadikán születtél! Szorozd meg 20-al! Adj hozzá 4-et! . )?

Léci segítsetek! Előre is köszi!Írd le hányadikán születtél! Szorozd meg 20-al! Adj hozzá 4-et! Szorozd meg 5-tel! Add hozzá a születési hónapod számát! Szorozd meg 25-el! Adj hozzá 5-öt! Szorozd meg 4-el! Add hozzá a születési éved utólsó két számjegyét! Ha megmondod az eredményt, megmondom a választ. De hogyan?
2010. febr. 7. 17:11
 1/5 A kérdező kommentje:
Bocsi a vége az hogy: Ha megmondod az eredményt megmondom mikor születtél, ezer bocs!
2010. febr. 7. 17:13
 2/5 anonim ***** válasza:

Én ezt így ismerem:

Gondoljon a születési hónapodnak sorszámára (január:1 stb...)Ezután szorozd meg kettővel.Ehhez adj 5-öt.Ezt szorozd meg 50-el.Majd add hozzá a korod.

Az eredményt megmondod nekem.


Én elveszek belőle 250-et.A kapott szám 3-4 jegyű lesz.Az utolsó két számjegy megadja a korod az első/kettő pedig a születési hónapot.


Vegyünk egy példát

Pl.:5×2=10+5=15×50=750+23=773-250=523

Tehát 23 éves és májusban született!

2010. febr. 7. 17:21
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom a választ, de nekem nem jött ki :(

Amit az első válaszoló írt, az viszont igen.

2010. febr. 7. 19:11
 4/5 anonim válasza:
hát nekem egyikkel sem jött ki..:S én lennék nagyon hülye?
2010. febr. 8. 18:36
 5/5 anonim válasza:
utolsó vagyok.. megvan az első válaszolóé.. a -250 lemaradt az előbb:)
2010. febr. 8. 18:39