2015. jan. 18. 15:01
1/3 anonim válasza:
szomszédos számok: a, a+1
a*(a+1) = 56+10*(a+a+1)
a^2+a = 20a+10+56 (/-20a)
a^2-19a = 66 (/-66)
a^2-19a-66 = 0
másodfokú egyenletet megoldod, megvan a megoldás. (kétféle a-t kaphatsz)
2/3 anonim válasza:
Egy pozitív és egy negatív szám fog kijönni, ez a kisebb a 2 szomszédos szám közül, amit eredményül kapsz (két számpár lesz a megoldás)
3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm!!
2015. jan. 18. 15:13