Matek házi segítség! Két szomszédos szám szorzata 56-al több mint az összegük 10szerese. Melyik ez a két szám?


2015. jan. 18. 15:01
 1/3 anonim ***** válasza:

szomszédos számok: a, a+1

a*(a+1) = 56+10*(a+a+1)

a^2+a = 20a+10+56 (/-20a)

a^2-19a = 66 (/-66)

a^2-19a-66 = 0

másodfokú egyenletet megoldod, megvan a megoldás. (kétféle a-t kaphatsz)

2015. jan. 18. 15:04
 2/3 anonim ***** válasza:
Egy pozitív és egy negatív szám fog kijönni, ez a kisebb a 2 szomszédos szám közül, amit eredményül kapsz (két számpár lesz a megoldás)
2015. jan. 18. 15:08
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm!!
2015. jan. 18. 15:13