Kérlek segítsetek....illetve tudnátok rajzot is mellékelni? ELőre is köszi :)2015. jan. 17. 17:14
1/2 anonim válasza:
Szerintem lerajzolni te is le tudod.
Rajzolsz egy paralelogrammát és behúzod a két átlóját.
Így 4db háromszögre bontottad.
Ennek a 4 háromszögnek a területe egyenlő a paralelogramma területével.
Mivel a paralelogramma átlói felezik egymást, így mindegyik háromszögnek van egy e/2 és egy f/2 hosszú oldala.
A háromszög területe írható úgy, hogy
két oldal és a közrezárt szög szinuszának a szorzata per kettő.
Vagyis a 4 háromszög területének az összege:
T=(e/2)*(f/2)*sin(gamma)/2+(e/2)*(f/2)*sin(gamma)/2+
(e/2)*(f/2)*sin(180-gamma)/2+(e/2)*(f/2)*sin(180-gamma)/2
Node sin(gamma)=sin(180-gamma), ezért
T = 4 * (e/2)*(f/2)*sin(gamma)/2
A 4-es szorzó kiüti az e/2 és f/2-ben a 2-est:
T= e*f*sin(gamma)/2
2/2 A kérdező kommentje:
köszi :)
2015. jan. 19. 16:45