A paralelogramma területe (e*f*sin gamma) /2, ahol e és f az átlók.. Ezt vki levezetné nekem, hogy miért?

Kérlek segítsetek....illetve tudnátok rajzot is mellékelni? ELőre is köszi :)

2015. jan. 17. 17:14
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem lerajzolni te is le tudod.


Rajzolsz egy paralelogrammát és behúzod a két átlóját.


Így 4db háromszögre bontottad.


Ennek a 4 háromszögnek a területe egyenlő a paralelogramma területével.


Mivel a paralelogramma átlói felezik egymást, így mindegyik háromszögnek van egy e/2 és egy f/2 hosszú oldala.


A háromszög területe írható úgy, hogy

két oldal és a közrezárt szög szinuszának a szorzata per kettő.


Vagyis a 4 háromszög területének az összege:


T=(e/2)*(f/2)*sin(gamma)/2+(e/2)*(f/2)*sin(gamma)/2+

(e/2)*(f/2)*sin(180-gamma)/2+(e/2)*(f/2)*sin(180-gamma)/2


Node sin(gamma)=sin(180-gamma), ezért


T = 4 * (e/2)*(f/2)*sin(gamma)/2


A 4-es szorzó kiüti az e/2 és f/2-ben a 2-est:


T= e*f*sin(gamma)/2

2015. jan. 17. 21:19
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi :)
2015. jan. 19. 16:45