Valaki tud segíteni? (Sürgős! )

Ha 0°C=32°F, és 100°C=212°F, akkor 140°F hány °C? Jó vagyok matekból, általában mindenre találok megoldást, de ez most kifogott rajtam.

2015. jan. 15. 23:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

[°C] = ([°F] - 32) · 5/9


[°F] = [°C] · 9/5 + 32


így számítod át tehát ha 140°F akkor

140-32=108

108* 5/9 = 540/9 =60°C

2015. jan. 16. 01:34
 2/5 anonim ***** válasza:
Köszi -
2015. jan. 16. 13:04
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!:)
2015. jan. 16. 14:06
 4/5 anonim válasza:
Javítókulcsról még nem hallottál ?
2015. jan. 16. 14:10
 5/5 A kérdező kommentje:
Tök jó, hogy idepofátlankodsz és beszólogatsz úgy, hogy nem ismered a dolog hátterét. De tényleg.
2015. jan. 16. 14:40