Ha 0°C=32°F, és 100°C=212°F, akkor 140°F hány °C? Jó vagyok matekból, általában mindenre találok megoldást, de ez most kifogott rajtam.2015. jan. 15. 23:44
1/5 anonim válasza:
[°C] = ([°F] - 32) · 5/9
[°F] = [°C] · 9/5 + 32
így számítod át tehát ha 140°F akkor
140-32=108
108* 5/9 = 540/9 =60°C
3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!:)
2015. jan. 16. 14:06
4/5 anonim válasza:
Javítókulcsról még nem hallottál ?
5/5 A kérdező kommentje:
Tök jó, hogy idepofátlankodsz és beszólogatsz úgy, hogy nem ismered a dolog hátterét. De tényleg.
2015. jan. 16. 14:40