Sziasztok. Szeretnék felvételizni de nem tudok hogy álljak hozzá például olyanokhoz, hogy kockák vannak egy dobozba és elvesznek ötöt mindkettőböl… tippek? Segítség

2015. jan. 15. 18:18
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez így elég rejtélyes.
2015. jan. 15. 18:31
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem tudom hogy álljak neki egy olyan deladatnak amit egyenlettel kellene megcsinálni.. Tudnátok egy példafeladatot megcsinálni itt nekem kicsit nehezebb dolgokkal százalék..
2015. jan. 15. 18:34
 3/3 anonim ***** válasza:

Ilyen feladatokra gondolsz?

Egy apuka háromszor annyi idős, mint a kisfia. Tíz év múlva viszont már csak kétszer annyi idős lesz, mint a fia. Mennyi idős az apuka, és mennyi a kisfia?


Ha igen, akkor itt egy levezetés:

Nem tudjuk, hogy mennyi idős az apuka, és mennyi a kisfiú, viszont tudjuk, hogy milyen kapcsolat van köztük.


Legyen a fiú pl x éves, ekkor az apuka 3x éves lesz, mivel háromszor annyi idős.


Tíz év múlva akkor a fiú x+10 éves lesz, az apuka pedig 3x+10 éves. És tudjuk, hogy ekkor az apuka már csak kétszer annyi idős, tehát ha a kisfiú korát kettővel megszorozzuk, akkor egyenlő lesz. Tehát:

3x+10= 2*(x+10)

3x+10=2x+20

Ilyenkor a lényeg, hogy az x-es tagokat bal oldalra, a számokat jobb oldalra vigyük át, úgy, hogy mindkét oldalt ugyanolyan mértékben változtatjuk (így megmarad az egyenlőség). Pl most kivonunk 2x-et mindkét oldalból.

x+10=20

Majd kivonunk 10-et mindkét oldalból.

x=10


És megvan, hogy mennyi x. Mit is mondtunk, mi x? A kisfiú életkora most. Tehát a fiú 10 éves, az apuka meg, mivel háromszor annyi idős, 30 éves.


Remélem ilyesmire gondoltál.

2015. jan. 15. 20:35