Számítsd ki a d1 : x − 2y = 0 és d2 : 2x − 4y −1= 0 párhuzamos egyenesek közötti távolságot! Segitenetek kerlek?

2015. jan. 14. 18:04
 1/6 anonim válasza:
Az egyenes egyenletében x és y együtthatója ugyebár az egyenes egy normálvektorja. Ha az egyenes egyenletében a normálvektor egység hosszú, akkor a sík egy tetszőleges pontját belehelyettesítve a pont előjeles távolságát adja (az előjel attól függ, hogy az egyenes melyik oldalán van az adott pont). Tehát, vesszük d1 egyenes egység hosszú normálvektorral adott egyenletét: (x-2y)/sqrt(5)=0, és a másik egyenes egy tetszőleges pontját, pl ha y=0 -> x=1/2, ezt behelyettesítve: (0-2*(1/2)=1/(2*sqrt(5))
2015. jan. 14. 18:19
 2/6 anonim válasza:
előző vagyok:x-et és y-t felcseréltem, behelyettesítés helyesen: (1/2-2*0)/sqrt(5)=1/(2-sqrt(5))
2015. jan. 14. 18:22
 3/6 A kérdező kommentje:
De az az sqrt az honnan van??
2015. jan. 14. 18:26
 4/6 A kérdező kommentje:
Tudom ,hogy a gyok-ot jelenti, de honnan van ,hogy gyokalatt 5 ??
2015. jan. 14. 18:26
 5/6 anonim ***** válasza:

Én szeretem számírással követni a szerkesztés menetét:

[link]

2015. jan. 14. 18:42
 6/6 anonim válasza:

d1 : x − 2y = 0

x együtthatója 1, az y-é -2, tehát (1, -2) a normálvektor, ennek hossza: sqrt(1^2+(-2)^2)=sqrt(5),

tehát, hogy a normálvektor egység hosszú legyen, leosztjuk az egész egyenletet sqrt(5)-tel

2015. jan. 14. 18:46