Ilyen kis egyszerű feladaton kaptam agyfa*zt (bocsánat a kifejezésért). Adott egy iskola, 1-8. osztályig


Első osztály létszáma: 26

Második osztály létszáma: 24

Harmadik osztályl étszáma: 21

Negyedik osztály létszáma: 25

Ötödik osztály létszáma: 16

Hatodik osztály létszáma: 15

Hetedik osztály létszáma: 17

Nyolcadik osztály létszáma: 16


Volt még 3 kérdés, azt megfejtettem, de még van egy:


Mennyi az átlagos osztálylétszám:


Ad 1: Alsóban

Ad 2: Felsőben

Ad 3: Az egész iskolában


Namost addig eljutottam az Ad 1 részben, hogy (26*1+24*2+21*3+25*4), viszont nem tudom, hogy mivel osszam el. Az osztályok számával (azaz néggyel), az osztályok összeadott számával (azaz tízzel), vagy az osztálylétszám összeadott számával (azaz 96-al). Bugyuta feladat, de valaki segítene?



2015. jan. 14. 16:45
 1/6 anonim ***** válasza:

Átlagot úgy kapsz, hogy összeadod az elemeket, és elosztod annyival ahány számot összeadtál.


(26+24+21+25)/4


Beszorozni nem kell 1,2,3,4-el, mert az teljesen értelmetlen.


Ha az lenne, hogy van 10db első osztály meg 8db második, akkor


(10*26 + 8*24) / 18


Mert itt igazából 18 számot adsz össze 10db 26-ost meg 8db 24-est csak rövidebb leírni, hogy 10*26 mint 26+26+26+...+26.

2015. jan. 14. 16:50
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Viszont mi órán csináltunk olyan feladatot, ahol voltak számok, illetve gyakoriságok. Akkor csak az ilyen gyakoriságos feladatoknál kell beszorozgatni?
2015. jan. 14. 16:53
 3/6 anonim ***** válasza:

Enné ez sokkal eccerűbb:


1. 26+24+21+25=96 96/4=24

2. 64/4=16

3. 160/8=20


Nem a feladat bugyuta.

2015. jan. 14. 16:56
 4/6 A kérdező kommentje:
Ott kavarodtam bele, hogy volt egy olyan feladat, ahol volt 64 szám, és azt szorozgatta be a példafeladat 1-el, ketővvel, stb
2015. jan. 14. 16:59
 5/6 anonim ***** válasza:

Igen.


A gyakoriság mondja meg, hogy abból hány db van. Ezért az értéket annyiszor kell összeadni.

2015. jan. 14. 17:00
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mégegyszer!
2015. jan. 14. 17:03