Egy egyetemi hallgató több tesztet tölt ki egy félév során. Ha az utolsó teszt eredménye 97 pont, akkor a tesztek átlaga 90 pont.
Ha az utolsó teszt eredménye 73 pont, akkor az átlag 87 pont.
Hány tesztet töltött ki a hallgató?
2015. jan. 11. 19:27
1/1 anonim válasza:
Jelöljük s betűvel az eddig kitöltött tesztekre kapott összpontszámot (az utolsót nem számítva)
és jelölje n azt, hogy hány tesztet töltött ki.
2 egyenlet írható akkor fel:
(s+97) / n =90
(s+73) / n = 87
Átszorozva n-el, majd a két egyenletet kivonva egymásból, s kiesik.
24 = 3n
n=8