Leírom a feladatot:
Egy függőleges tengelyű hengerben dugattyúval elzárva szén-dioxid gáz van.
A dugattyú tömege: 6,0kg, keresztmetszete 20cm2.
A súrlódástól és a tömítetlenségi tényezőtől tekintsünk el.
A külső légnyomás 100kPa.
A szén-dioxid-gáz fajhője állandó nyomás mellett 0,821kJ/(kgK), egyedi gázállandója 0,189kJ/(kgK)
a, Mekkora a szén-dioxid-gáz teljes nyomása?
b, 20 celsius-on a hengerbe zárt szén-dioxid-gáz térfogata 200cm3. Mekkora a tömege?
A megoldások megvannak, de a menetükre vagyok kíváncsi!
a,[129,4kPs]; b,[0,467g]
Előre is köszönöm :)
2015. jan. 10. 18:35
1/2 anonim válasza:
a)
teljes nyomás = A külső légnyomás + A dugattyú súlyából származó nyomás
Utóbbi: p = F/A = mg/A
b)
pV = nRT ; n = pV/RT ; m = n * 44 g/mól
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2015. jan. 10. 23:39