Asszociativitás? Elmagyarázná valaki?


Adott az alábbi művelet:

[link]


A második sorig oké, és az is hogy a 'mOn' helyére miért kerül, m-n+2. De átunna nem értem :/ ezek honnan jönnek, és miért?


2015. jan. 10. 22:48
 1/1 anonim ***** válasza:

mon=m-n+2

Ez így van definiálva bármit is jelentsen o.

Harmadik sorban az egyenlet másik oldala: nop

Egyszerűen a fenti definíciót írja le, csak nem m-mel és n-nel, hanem n-nel és p-vel, tehát:

nop=n-p+2

Ez után nagyobban gondolkodunk és az (m-n+2)op kifejezésre írjuk fel a definíciót. Akár be is vezethetnék egy új változót, legyen k=(m-n+2), így kop, ez pedig a definíció értelmében k-p+2, behelyettesítve: (m-n+2)-p+2. Ugyanez a másik oldal a végén pedig összevonja.

2015. jan. 10. 23:13