Valaki elmagyarázná ezt a matek feladatot? (Terület, kerület)


Holnap irok belole dolgozatot es nem ertem.. remelem segit valaki..


Határozd meg az egyenlő szárú háromszög keresett adatait,majd számítsd ki a kerületét,területét!

1. a:5,4cm b:? Ma:3,6cm Mb:?

A területét kiszámítottam, hogy ugye T=5,4cm x 3,6 cm /2= 3cm2

Hogy kell a kerületét?


2. a:? b:2,6dm Ma:2,4dm Mb:?

3. a:5,6cm b:3,5cm Ma:? Mb:?

Ezt a kettőt nem tudtam abszolút..


Köszi,ha leirjatok,elmagyarazzatok!



2015. jan. 5. 14:04
 1/1 anonim ***** válasza:

1)

ma magasság két egyforma derékszögű háromszögre bontja a háromszöget.

A befogók: a/2, ma

Az átfogó: b


Felírhatod a Pithagorasz-tételt

(a/2)^2 + ma^2 = b^2


Ebből kiszámolod b-t.


a*ma/2 = b*mb/2

alapján a, ma, b ismeretében ki tudod számolni mb-t.


K = a+b+b


2)- 3)


Ahogy az előbb itt is 2 egyenletet lehet felírni.


(a/2)^2 + ma^2 = b^2

a*ma/2 = b*mb/2


Ebben 4 ismeretlen van, a,b,ma, mb ebből 2-t megadtak.

Egyenletrendszerként megoldod és kijön a 2 ismeretlen.

2015. jan. 5. 14:18