Másodfokú egyenletrendszer (tizedik)?


Fogalmam sincs ezeket hogyan kell megcsinálni:

1.,

x-y=0

y=x^2



2.,

x+y=2

x^2-y=0


3.,

xy=24

x^2+y^2=52


2015. jan. 6. 19:46
 1/2 anonim ***** válasza:

Több módszer is van, ahogy elnézem itt a behelyettesítés a legegyszerűbb.

1:x-y=0 y=x^2

tehát: az elsőbe beírom az y helyére a második egyenletet--> x-(x^2)= 0

Kiszámolod, megkapod az x-et, onnan vissza tudsz helyettesíteni az y-hoz is.

A többit is ezzel a módszerrel meg lehet csinálni.

2015. jan. 6. 20:00
 2/2 anonim ***** válasza:
Az elsőnél kicsit gondolkozz józan paraszti ésszel. Ha két szám különbsége 0, akkor mit mondhatunk el a két számról? :) Ne csak nézzünk a feladatot, értelmezzük, utána egyszerű az egész.
2015. jan. 6. 21:58