Fogalmam sincs ezeket hogyan kell megcsinálni:
1.,
x-y=0
y=x^2
2.,
x+y=2
x^2-y=0
3.,
xy=24
x^2+y^2=52
2015. jan. 6. 19:46
1/2 anonim válasza:
Több módszer is van, ahogy elnézem itt a behelyettesítés a legegyszerűbb.
1:x-y=0 y=x^2
tehát: az elsőbe beírom az y helyére a második egyenletet--> x-(x^2)= 0
Kiszámolod, megkapod az x-et, onnan vissza tudsz helyettesíteni az y-hoz is.
A többit is ezzel a módszerrel meg lehet csinálni.
2/2 anonim válasza:
Az elsőnél kicsit gondolkozz józan paraszti ésszel. Ha két szám különbsége 0, akkor mit mondhatunk el a két számról? :) Ne csak nézzünk a feladatot, értelmezzük, utána egyszerű az egész.