Dolan kérdése:

Tudtok nekem segíteni az alábbiakban? (képek)


[link]


[link]


Az első képen a kettes feladat példáiban kellene a segítség, míg a második képen a pirossal jelölt példák a problémásak.


Ha akár egy példa megoldásában is tudtok segíteni, már az nagy segítség lenne. Köszönöm előre is!



2014. dec. 22. 14:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

A hatványozás azonosságait kell tudni, ill. helyettesítgetni. A 2. képen

k) 16*2^x + 8*2^x + 2^x = 5*5^x - 5^x

25*2^x = 4*5^x

25/4 = (5/2)^x

x= lg(25/4)/lg(5/2) = 2


m) a=3^(x+gyök(x^2+2))

a^2 - 4a/3 = 69 ; => a=9

x+gyök(x^2+2) = 2 ; => x=1/2

2014. dec. 22. 15:36
 2/12 anonim ***** válasza:

"Az első képen a kettes feladat példáiban kellene a segítség,"

Nem hiszem el, hogy ezt ne tudtad volna megoldani ha egy kicsit gondolkozol:

[link]

Annak írd ki a betűjelét ami tényleg nehéz neked.

2014. dec. 22. 16:47
 3/12 anonim ***** válasza:
Az első képen, a kettes feladat f.) példájának mennyi az eredménye a könyvben? Szerintem ez sajtó-hibás feladat, azért érdekelne az eredmény amit kinyomtattak hozzá.
2014. dec. 22. 17:56
 4/12 A kérdező kommentje:
sajnos nem kapunk hozzá megoldókulcsot
2014. dec. 22. 18:15
 5/12 A kérdező kommentje:

elsőnek köszönöm a segítségét.

kettes, igazad van, vannak benne triviális példák, de így láttam legegyszerűbbnek, hogy feltegyem

2014. dec. 22. 18:17
 6/12 anonim ***** válasza:

Persze! Így a legegyszerűbb....

[link]

Sajnálom, hogy nincs megoldókulcs, így nehezebb kitalálni, hogy mi lett volna a feladat.

2014. dec. 22. 18:27
 7/12 anonim ***** válasza:

Az egyenlőtlenségek közül is választottam egyet:

[link]

2014. dec. 22. 20:53
 8/12 anonim ***** válasza:

A második képről is egyet:

[link]

Egyre szebbek...

2014. dec. 22. 21:37
 9/12 anonim ***** válasza:

Egyre szebbek...

[link]

2014. dec. 22. 22:08
 10/12 anonim ***** válasza:

A #3-as "válaszom" (kérdésem) teljesen alaptalan. A feladat nagyon jó, én számoltam el akkor. Most itt van a megoldás:

[link]

2014. dec. 22. 23:18
1 2