Dolan kérdése:

Unatkozol, és szereted a matekot? Ne görgess tovább.


Ha van egy kis felesleges időd, és szeretnél segíteni egy pórul járt halandónak, megteheted:


[link]


[link]


A bekarikázott betűjelű feladatok megoldását szeretném tőletek kérni. A második képen látható, hogy belekarikáztam a j betűjelű feladatba. A kifejezés a 3. gyök alatt van.


A segítségeket előre is köszönöm!



2014. dec. 26. 22:01
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Ez milyen tankönyv? Mire tanulsz? Vagy csak házi?
2014. dec. 26. 22:06
 2/18 anonim ***** válasza:
39%
Szard le a matekot, ilyen kérdéssel menj marketingesnek...még az is ide fog kattintani, aki utálja a matekot.
2014. dec. 26. 22:07
 3/18 anonim válasza:

Izgi feladatok :D

2-3-at megoldok neked, válaszd ki melyiket szeretnéd :D

2014. dec. 26. 22:08
 4/18 A kérdező kommentje:
Mozaik, sokszínű matematika 11. osztály. Igen sok matekházit kaptunk a szünetre, és az igazság az, hogy némelyikről lövésem sincs, hiába tudom az azonosságokat, stb. Ezért kérem a Ti segítségeteket.
2014. dec. 26. 22:09
 5/18 A kérdező kommentje:

Kedves Gyuszkó!


a második képről, azon belül az egyes feladat i j és feladatának megoldását megköszönném!

Ha még ezek után is van kedved, akkor az egyenletrendszeres feladatok közül bármelyik megoldása jó lenne, azt már rád bízom.


Köszönöm!

2014. dec. 26. 22:14
 6/18 A kérdező kommentje:
*i és j
2014. dec. 26. 22:15
 7/18 anonim ***** válasza:

Érdekes!

Például az első kép h) feladatát már megválaszoltam (neked)

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__hazife..

#6 -os válasz.

Nem tetszett a válaszom? Akkor miért nem kérdeztél rá ott?

2014. dec. 26. 23:04
 8/18 A kérdező kommentje:
Igen, teljesen jogos amit írsz. Valójában az akkor adott válaszod teljesen elkerülte a figyelmem, ezért elnézést kérek. Most tudatosult bennem, hogy erre megkaptam a választ. Köszönöm, hogy megoldottad, és azt is, hogy most felhívtad rá a figyelmem.
2014. dec. 26. 23:38
 9/18 anonim ***** válasza:

első kép 2/a feladat

legyen 5^x=a és 2^y=b, ekkor

3a-b=7 és 2a+3b=34 egyenletek adódnak. Ezeket megoldva egyenletrendszerként a=5 és b=8.

5^x=5 egyenletből következik, hogy x=1

2^y=8 egyenletből y=3 , mert 8=2^3.


első kép 2. feladat b

legyen 7^x=a és 2^y=b ekkor a két egyenlet:

4a+b=20 és -3a+4b=61 ezt megoldva egyenletrendszerként a=1 és b=16 adódik.

7^x=1=7^0 adódik, hogy x=0

2^y=16=2^4 adódik, hogy y=4


első kép 2. feladat c rész

alkalmazod a hatványozás azonosságait

2x+y=5 és x-y=1 egyenleteket kapod amit megoldva egyenletrendszerként

x=2 és y=1 adódik.

2014. dec. 27. 12:35
 10/18 A kérdező kommentje:
Köszi!
2014. dec. 27. 12:47
1 2