Segítség (ez nagyon nem megy nekem)2015. jan. 6. 19:13
1/4 anonim válasza:
5*5.
Magyarázat: ha nem egyenlő a 2 szám, akkor az egyik x-el kisebb 5-nél, a másik x-el nagyobb (hogy az összegük 10 maradjon), a szorzatuk:
(5-x)*(5+x) = 5^2-x^2 = 25-x^2 vagyis kisebb, mint 25.
2/4 anonim válasza:
Ennél bonyolultabban, másodfokú egyenlet maximumának a megkeresésével is be lehet bizonyítani, ha így nem elég ;)
3/4 anonim válasza:
Az ilyen feladatoknál (a két szám összege ..., mikor legnagyobb a szorzatuk) mindig az a megoldás, ha egyenlő a 2 szám.
4/4 A kérdező kommentje:
kösszönöm!
2015. jan. 6. 19:36