Bernadett982 kérdése:

Bontsuk fel a 10-et két olyan összeadandóra, amelyek szorzata maximális?

Segítség (ez nagyon nem megy nekem)
2015. jan. 6. 19:13
 1/4 anonim ***** válasza:

5*5.

Magyarázat: ha nem egyenlő a 2 szám, akkor az egyik x-el kisebb 5-nél, a másik x-el nagyobb (hogy az összegük 10 maradjon), a szorzatuk:

(5-x)*(5+x) = 5^2-x^2 = 25-x^2 vagyis kisebb, mint 25.

2015. jan. 6. 19:19
 2/4 anonim ***** válasza:
Ennél bonyolultabban, másodfokú egyenlet maximumának a megkeresésével is be lehet bizonyítani, ha így nem elég ;)
2015. jan. 6. 19:21
 3/4 anonim ***** válasza:
Az ilyen feladatoknál (a két szám összege ..., mikor legnagyobb a szorzatuk) mindig az a megoldás, ha egyenlő a 2 szám.
2015. jan. 6. 19:27
 4/4 A kérdező kommentje:
kösszönöm!
2015. jan. 6. 19:36