Lim x->-∞ (7x^9-11x^5-9x). Miért -∞ lesz a határértéke?


Kiemeltem az x^9-ent ,idáig oké. De hogyan lesz a végeredmény mínusz végtelen?


X^9-en mínusz végtelenben plusz végtelenbe tart , a 7 pedig plusz végtelenbe , és emiatt lesz mínusz végtelen ?


2015. jan. 5. 17:57
 1/7 anonim ***** válasza:

(–1)^9 = –1,

(–2)^9 = –519,

(–3)^9 = –19 638,

(–4)^9 = –262 144,

2015. jan. 5. 18:08
 2/7 A kérdező kommentje:
akkor a 7,mint konstans plusz végtelenbe tartását nem kell figyelembe venni?
2015. jan. 5. 18:13
 3/7 anonim ***** válasza:

A 7, mint konstans nem tart a plusz végtelenbe, az a 7-hez tart…


Most vezessem vissza az egészet a definíciókra?…

2015. jan. 5. 18:15
 4/7 A kérdező kommentje:
akkor itt a 7 hogy h nem kap jelentőséget?
2015. jan. 5. 18:41
 5/7 tatyesz ***** válasza:

kiemelsz x^9-t:


x^9 (7 - 11/x^4 - 9/x^8)


x^9 mínusz végtelenbe tart. A zárójelben a 7 7-hez tart, a többi 0-hoz. Tehát mínusz végtelen * (7 -0 - 0) = mínusz végtelen * 7 = mínusz végtelen


(végtelent szorzom akármivel az végtelen (kivéve 0-val))

2015. jan. 5. 19:53
 6/7 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm,most már értem !
2015. jan. 5. 19:58
 7/7 anonim ***** válasza:

> „végtelent szorzom akármivel az végtelen (kivéve 0-val)”

Vagy egy negatív számmal, mert akkor mínusz végtelen… (Mint a mellékelt ábra mutatja…)

2015. jan. 5. 20:02