Kiemeltem az x^9-ent ,idáig oké. De hogyan lesz a végeredmény mínusz végtelen?
X^9-en mínusz végtelenben plusz végtelenbe tart , a 7 pedig plusz végtelenbe , és emiatt lesz mínusz végtelen ?
2015. jan. 5. 17:57
1/7 anonim válasza:
(–1)^9 = –1,
(–2)^9 = –519,
(–3)^9 = –19 638,
(–4)^9 = –262 144,
…
2/7 A kérdező kommentje:
akkor a 7,mint konstans plusz végtelenbe tartását nem kell figyelembe venni?
2015. jan. 5. 18:13
3/7 anonim válasza:
A 7, mint konstans nem tart a plusz végtelenbe, az a 7-hez tart…
Most vezessem vissza az egészet a definíciókra?…
4/7 A kérdező kommentje:
akkor itt a 7 hogy h nem kap jelentőséget?
2015. jan. 5. 18:41
5/7 tatyesz válasza:
kiemelsz x^9-t:
x^9 (7 - 11/x^4 - 9/x^8)
x^9 mínusz végtelenbe tart. A zárójelben a 7 7-hez tart, a többi 0-hoz. Tehát mínusz végtelen * (7 -0 - 0) = mínusz végtelen * 7 = mínusz végtelen
(végtelent szorzom akármivel az végtelen (kivéve 0-val))
6/7 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm,most már értem !
2015. jan. 5. 19:58
7/7 anonim válasza:
> „végtelent szorzom akármivel az végtelen (kivéve 0-val)”
Vagy egy negatív számmal, mert akkor mínusz végtelen… (Mint a mellékelt ábra mutatja…)