Megoldjátok nekem ezt az egyenletet?


(2x-5)/6-(x-3)/4=1

Ez az egyenlet,de bárhogy számolok sosem jön ki, pedig figyeltem mindenre :P



2015. jan. 4. 16:48
 1/2 anonim ***** válasza:

12-vel kell beszorozni, hogy eltűnjön a tört.


2*(2x-5) - 3*(x-3) = 12


4x - 10 -3x+9 = 12


x - 1 = 12


x=13


Ell.:


2*13-5=21


13-3=10


21/6 - 10/4 = 7/2 - 5/2 = 2/2 = 1


Vagyis jó a megoldás.

2015. jan. 4. 16:53
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi, de nekem is ugyanez jött ki, de ellenőrzésnél már, szal akk béna vok :P
2015. jan. 4. 17:00