(2x-5)/6-(x-3)/4=1
Ez az egyenlet,de bárhogy számolok sosem jön ki, pedig figyeltem mindenre :P
2015. jan. 4. 16:48
1/2 anonim válasza:
12-vel kell beszorozni, hogy eltűnjön a tört.
2*(2x-5) - 3*(x-3) = 12
4x - 10 -3x+9 = 12
x - 1 = 12
x=13
Ell.:
2*13-5=21
13-3=10
21/6 - 10/4 = 7/2 - 5/2 = 2/2 = 1
Vagyis jó a megoldás.
2/2 A kérdező kommentje:
Köszi, de nekem is ugyanez jött ki, de ellenőrzésnél már, szal akk béna vok :P
2015. jan. 4. 17:00