elég rosszul állok matekból. Most írunkés nem értem a hatványozást. Még pozitív számokkal csak-csak, de negatívval..2015. jan. 3. 22:15
3/3 anonim válasza:
Szorzás: azonos számokat adsz össze (2+2+2+2+2=5*2)
Hatványozás: azonos számokat szorzol össze (2*2*2*2*2=2^5)
Pl.:
3^4 = 3*3*3*3 = 81
-3^4 = -3*-3*-3*-3 = 81
(negatív szám hatványozásánál, ha a gyökkitevő páros akkor pozitív lesz az eredmény (negatív*negatív=pozitív)
2^5 = 2*2*2*2*2 = 32
-2^5 = -2*-2*-2*-2*-2 = -32
(mivel a gyökkitevő páratlan, ezért negatív szám hatványozásánál az eredmény negatív)
-2 hatványozása:
-2*-2 = 4
-2*-2*-2 = -8
-2*-2*-2*-2 = 16
-2*-2*-2*-2*-2 = -32
-2*-2*-2*-2*-2*-2 = 64
-2*-2*-2*-2*-2*-2*-2 = -128