Valaki el tudja nekem magyarázni a hatványozást?

elég rosszul állok matekból. Most írunkés nem értem a hatványozást. Még pozitív számokkal csak-csak, de negatívval..

2015. jan. 3. 22:15
 1/3 anonim ***** válasza:
2015. jan. 3. 22:17
 2/3 anonim ***** válasza:
2015. jan. 3. 22:23
 3/3 anonim ***** válasza:

Szorzás: azonos számokat adsz össze (2+2+2+2+2=5*2)

Hatványozás: azonos számokat szorzol össze (2*2*2*2*2=2^5)


Pl.:

3^4 = 3*3*3*3 = 81

-3^4 = -3*-3*-3*-3 = 81

(negatív szám hatványozásánál, ha a gyökkitevő páros akkor pozitív lesz az eredmény (negatív*negatív=pozitív)

2^5 = 2*2*2*2*2 = 32

-2^5 = -2*-2*-2*-2*-2 = -32

(mivel a gyökkitevő páratlan, ezért negatív szám hatványozásánál az eredmény negatív)


-2 hatványozása:

-2*-2 = 4

-2*-2*-2 = -8

-2*-2*-2*-2 = 16

-2*-2*-2*-2*-2 = -32

-2*-2*-2*-2*-2*-2 = 64

-2*-2*-2*-2*-2*-2*-2 = -128

2015. jan. 4. 17:30