Nem értem a matek leckét, valaki eltudná magyarázni?


Pénteken dolgozatot írok ebből és nem értem mivel szerdáig nem mentem suliba mert beteg voltam.

Valaki eltudná magyarázni a házifeladtot ?


1. Hány liter 80 fokos és 30 fokos vízet keverünk össze ha 10 liter 50 fokos vizet szeretnénk keverni ?


2. Kétféle kávéból 240 kg-ot kevernek össze: a jobb minőségűből 2330 Ft 1 kg ára, a másik fajtából 1270 Ft. A keveréket 1800 Ft/kg-os áron akarják eladni. Hány kilogramm kávét használjanak fel a keverékhez az egyik, és mennyit a másik fajtából?

Köszi a segítséget



2014. dec. 10. 14:49
 1/9 anonim ***** válasza:
Hányadikos vagy?
2014. dec. 10. 15:19
 2/9 A kérdező kommentje:
8.-os, tudsz segíteni ?
2014. dec. 10. 15:24
 3/9 anonim ***** válasza:
Hova jársz, hogy 8.-ikban 2 ismeretlenes egyenletet vesztek?
2014. dec. 10. 15:36
 4/9 anonim ***** válasza:

Fel kell írni egyenletbe (80=x; 30=y), hogy

első sor: x*80+y*30=10*50

második: x+y=10

Ezt oldd meg egyenlő együtthatókkal.

2014. dec. 10. 15:40
 5/9 A kérdező kommentje:

igen most vagyok 8.-os, köszönöm az utolsónak

az 1.feladatot kitaláltam,hogy kell megcsinálni már csak a 2.hiányzik

2014. dec. 10. 15:43
 6/9 anonim ***** válasza:
Hova jársz? Elit gimi, esetleg matekszak? A másodikat ugyanígy, csak az árak behelyettesíted a hőmérséklet helyére.
2014. dec. 10. 15:46
 7/9 A kérdező kommentje:
rendes álatalános iskola
2014. dec. 10. 15:55
 8/9 anonim ***** válasza:
Igen? :D Mondjuk mi már nevezőben lévő törtel is csinálunk feladatokat. Én is 8.-ikos vagyok. Nevezetes közepeket is ismered?
2014. dec. 10. 16:18
 9/9 A kérdező kommentje:
nem :D
2014. dec. 10. 16:21