Mennyi a valószínűsége annak, hogy a lottósorsoláskor elsőnek kihúzott szám tízzel osztható szám? (Az ötös lottónál 90 szám közül húznak)

2015. jan. 3. 20:43
 1/3 anonim ***** válasza:
0%

1/9-ed,

mert 10-el osztható szám maradék nélkül a 10,20,30,40,50,60,70,80,90=9db és ebből kell húznod 1-et.


Kedvező/összes

2015. jan. 3. 20:54
 2/3 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen! :)
2015. jan. 3. 21:00
 3/3 anonim válasza:

Kedv. esetek száma: 10,20,...,90

Össz. esetek száma: 1-90 bármelyik

P=9/90=1/10

2015. jan. 3. 22:17